KONFERENCJA „STOP PRZEMOCY, BUDOWANIE MOCY” – 17 LUTY 2024 R – HOTELU QUBUS LEGNICA. 

Konferencja organizowana  jest wydarzeniem towarzyszącym globalnej kampanii „One bilion rising-Nazywam się Miliard”. 

Poprzez włączenie się do tej akcji chcemy pokazać, że przemoc wobec kobiet dzieje się tu i teraz, obok nas – u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, domu. Że problem przemocy wobec kobiet jest naszym lokalnym problemem i należy go nagłaśniać. 

Przypominamy, że 40% Polek doświadczyło jakiejś formy przemocy seksualnej, a 90% Polek przyznaje, że doświadczyło niechcianych zachowań o podłożu seksualnym.

Do udziału w legnickiej konferencji przyjęły zaproszenie wybitne specjalistki z zakresu przeciwdziałania przemocy i aktywistki społeczne.

10.00 – Kiedyś takie byłyśmy wystąpi komendant powiatowy policji w Lubinie Insp. dr Joanna Cichla. 

Insp. dr Joanna Cichla na co dzień jest szefową policjantów z powiatu lubińskiego. Gdy tylko zdejmie niebieski mundur, działa jako pedagog i terapeutka wyciągającą pomocną dłoń do kobiet oraz dzieci doświadczających przemocy domowej. Została jedną z pierwszych laureatek konkursu pn. „Policjant, który mi pomógł”. 

W jej ręce trafił również „Złoty telefon” przyznawany przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. 

11.00 – “Nigdy się nie poddam”- historia mamy, która na 4 lata straciła kontakt z dziećmi. 

Przemoc ma wiele twarzy, jedna z nich jest przemoc instytucjonalna o której opowie.

12.00 “Zerwać Łańcuchy”-mechanizm uwolnienia się od przemocowego partnera. Agnieszka Jastrzębska.

Agnieszka Jastrzębska, psycholog, psychoterapeuta, i edukatorka, z dużym doświadczeniem zawodowym. Autorka wielu publikacji oraz książek, na co dzień pracująca w Poradni Psychologiczno-Logopedyczna Noesis

13.30– “Nie zaczęło sie od ciebie- przemoc nie wzięła się z niczego” – Monika Erkens.

Aktywistka na rzecz kobiet, działaczka organizująca wydarzenia, które maja na celu podnoszenie świadomości społecznej i obywatelskiej. Politolog, psychobiolog zdrowia, pedagog sercem oddana ważnym społecznie sprawom.

Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich mieszkanek/ców Legnicy, Lubina i okolic.

Pomiędzy panelami zaplanowane są przerwy.

ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU 602 255 394.